LanguageTool – Wielojęzyczny moduł sprawdzania gramatyki i stylu

Otrzymuj wskazówki, jak ulepszyć tekst podczas pisania wiadomości e-mail, posta na blogu lub zwykłego tweeta. Niezależnie od tego, jakiego języka używasz, LanguageTool wykryje go automatycznie i zasugeruje poprawki. Aby uszanować Twoją prywatność, żaden tekst nie jest przechowywany przez dodatek do przeglądarki.

Na naszych serwerach uruchomiliśmy bezpłatną integrację z LanguageTool, która pomoże Państwu wskazać błędy gramatyczne.

Dodatki do przeglądarki

Dodatki pakietu Office

Aplikacje

Konfiguracja wtyczki

Poniżej znajdą Państwo instrukcje jak poprawnie skonfigurować działanie wtyczki (dla przykładu wybraliśmy przeglądarkę Chrome).

  1. Pobierz rozszerzenie Chrome dla LanguageTool. Kliknij przycisk Dodaj do Chrome. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na poniższym obrazku.

2. Po kliknięciu przycisku Dodaj do Chrome otworzy się nowe okno wyskakujące. Kliknij przycisk Dodaj rozszerzenie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na poniższej ilustracji.

3. Po kliknięciu przycisku Dodaj rozszerzenie otworzy się nowa strona. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na poniższej ilustracji.

4. W prawym górnym rogu strony przeglądarki powinna znajdować się ikona LanguageTool. Kliknij ikonę koła zębatego. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na poniższej ilustracji.

5. W obszarze Ustawienia ogólne włącz opcję „Tryb wybredny”, a następnie przewiń stronę nieco w dół. Wykonaj instrukcje przedstawione na poniższej ilustracji.

6. W obszarze ustawienia eksperymentalne wybierz adres URL serwera API LanguageTool i dodaj poniższy adres

https://api-languagetool.kamilszczepanski.com/v2

7. Następnie kliknij przycisk zapisz. Postępuj zgodnie z instrukcjami na poniższej ilustracji.

Od tego momentu LanguageTool będzie automatycznie znajdował wszystkie błędy na Twojej stronie, jeśli tylko znajduje się na niej pole tekstowe.